Jaka aktywność fizyczna sprawdzi się jesienią?

Latem bieganie, gra w piłkę plażową, codzienne spacery lub dojazdy do pracy rowerem. Jesienią ćwiczenie kciuka na telewizyjnym pilocie, leżenie odłogiem i podróże wyłącznie samochodowe. Nie pozwól, by zdominowała cię kiepska pogoda lub negatywnie wpływająca na nasz humor aura szarości. Aktywność fizyczna może być świetnym pomysłem na spędzanie wolnego czasu również jesienią! Trzeba tylko wybrać jej najlepszą formę.

Trening w domu

Są tacy, którym nie trzeba wiele. Wystarczy kawałek maty m1476091034_382584_z_1treningowej, dobre DVD albo kanał na Youtube. Jesienią taka aktywność jest chyba najwygodniejsza. Nie musisz ruszać się z domu, ale możesz ruszyć się z kanapy. Trzydzieści minut treningu cardio, 10 minut stretchingu, może joga albo pilates? Taki ruch pozwoli ci utrzymać dobrą kondycję przez cały rok i nie sprawi zanadto problemów. Nie musisz mieć pięknego stroju ani drogiego karnetu. Wystarczy odrobina miejsca w salonie. Ponadto w Internecie coraz więcej jest bardzo inspirujących osób, które udostępniają swoje treningi za darmo. Pozwól się zmotywować i ruszaj do boju!

 

Zajęcia grupowe

m1476091199_378512_z_3Jesień ma też to do siebie, że nasze kontakty towarzyskie mogą mocno ucierpieć. Bardzo często zamiast na imprezę lub spotkanie ze znajomymi, wybieramy się przed kino domowe z dzbankiem herbaty jako przyjacielem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zrobić na przekór i postarać się poznać nowych znajomych, na przykład w tym samym fitnessowym klubie. Przekrój różnorodnych zajęć na pewno cię zaskoczy, a ludzie, których tam spotkasz podzielą się pozytywną energią. Wszyscy w końcu wykrzesaliście jej z siebie na tyle, by ruszyć się na siłownię!

 

Bieganie ze wsparciem

Latem wskakujemy w szorty, ubieramy top i lekkiem1473689100_375764_z_3
buty, nie zwracając uwagi na ukrop panujący za oknem. Jesienią bieganie jest sporym wyzwaniem i sprostają mu tylko najwytrwalsi. Jeśli decydujesz się na bieganie w drugiej połowie roku, pamiętaj o dobrym wyposażeniu. Buty powinny mieć bardziej przyczepną podeszwę, a w twojej garderobie muszą się pojawić takie elementy jak kurtka przeciwdeszczowa, ciepła bluza, bielizna termiczna czy osłona na uszy i szyję. Tak wyposażeni na pewno podołamy zdobywaniu kolejnych kilometrów.

W formie zabawy

m1473689082_381701_z_3Aktywnie można też spędzić czas przeznaczony na zabawę. Ubierz się ciepło i zabierz psa na dużo dłuższy spacer. Pobiegaj z nim po parku, naucz nowych sztuczek. Planowaliście ze znajomymi wypad na piwo? Może zamiast tego skorzystacie z kręgli? Rozruszacie się, a zabawa będzie równie fantastyczna!

Dodaj komentarz